Simon Raab (fortepian/kompozycja/lider)

 

Urodzony w Linzu pianista i kompozytor, Simon Raab studiował na Uniwersytecie im. Antona Brucknera i w Wyższej Szkole Muzycznej w Bazylei u Christopha Cecha, Martina Stepanika, Hannesa Löschela i Malcolma Braffa. Wyrobił sobie markę współpracując z takimi zespołami i muzykami, jak Listen to Leena, Luzid Chaos, ProBrass, Maxi Blaha, Christoph Cech, Ulrich Drechsler, Judith Ferstl, Lorenz Raab, Alex Kranabetter, Hubert Bründlmayr, Beate Wiesinger, Vincent Pongracz i inni. Obecnie założył własny zespół, „Purple is the Color“, w którym pełni funkcje lidera, pianisty i kompozytora.

 

 

Štěpán Flagar (saksofon)

 

Czeski saksofonista obecnie żyjący w Austrii, studiuje na Anton Bruckner Privatuniversität w Linz. W chwili obecnej jest członkiem zespołu „Purple is the Color” i liderem czeskiego zespołu jazzowego „Ostrich Quartet”, który zdobył wiele sukcesów w konkursach jazzowych (w tym będąc pierwszym czeskim zespołem uczestniczącym w finale European Jazz Competition oraz laureatem konkursu JAZZ FRUIT 2014). Jesienią 2016 roku został wyróżniony nagrodą najlepszego solisty na konkursie “Powiew Młodego Jazzu” w Jeleniej Górze.

 

 

Martin Kocián (kontrabas)

 

Martin Kocián żyje obecnie w Austrii, jest członkiem zespołu „Purple is the Color” i grupy „I remember Art” Harry’ego Sokala. Także gra w czeskim zespole „Ostrich Quartet”, z którym uczestniczył w EBU European/Euroradio Jazz Competition w Rotterdamie i również trzykrotnie w konkursie „Powiew Młodego Jazzu” w Jeleniej Górze gdzie zespół został kolejno nagrodzony drugim i trzecim miejscem. Z tą samą grupą otrzymał również nagrodę najlepszego instrumentalisty w konkursie Jazz Fruit 2014 w Republice Czeskiej. Komponuje również muzykę chóralną i sakralną, interesuje się folklorem. Uczestniczy w projekcie Petera Herberta „Bass summit”, w którym gra muzykę awangardową.

 

 

Michał Wierzgoń (perkusja)

 

“Michał Wierzgoń jest inwencyjny i bardzo interaktywny, ma świetne rozeznanie i jest napędem grupy”

Powyżej cytowana jest ocena jury „European/Euroradio Jazz Competition” 2015

 

Obecnie działający w Austrii, współpracuje z zespołem “Purple is the Color” i z jednym z najbardziej znanych saksofonistów austriackich, Harry Sokalem. Uczestnicząc w European Jazz Competition 2015 (Holandia) z zespołem Ostrich Quartet, otrzymał nagrodę “Best Soloist” nie tylko za swoje zdolności instrumentalne, ale również za utwór, który skomponował dla zespołu. Interesuje się produkcją muzyczną i kompozycją muzyki filmowej.