Tango Project

 

 

 

 Tango Project tworzą:

Carlos Roulet - argentyński pieśniarz , którego śpiew brzmi z autentyczną argentyńską pasją i mocą, w stylu, który nawiązuje do tradycji wielkich pieśniarzy Złotej Ery Tanga. Szybko zyskał sławę, jako artysta, który nawiązuję niezwykły kontakt z publicznością, a jego interpretacyjne tanga, zarówno na poziomie warstwy muzycznej jak i słownej, wywołują zachwyt u słuchaczy. Jego charyzma i styl oraz kontakt, jaki nawiązuje z publicznością sprawiają, że sprawdza się zarówno jako artysta na dużych przestrzeniach koncertowych, jak i na kameralnych scenach.

 

Edgardo Otero Salvador - bandonista, pianista, kompozytor i aranżer muzyczny również z Argentyny. Koncertował jako solista i z grupami muzyki kameralnej na cyklach muzycznych sponsorowanych przez Agremiación Medica Platense i Conservatorio Gilardo Gilardi. Wchodził w skład kwintetu Escualo Tango z którym zrealizował tournee po Francji w latach

2009 i 2013. W ciągu roku 2015 wchodził w skład zespołu tanecznego Ińaki Urlezaga jako maestro fortepianu i uczestniczył w tournee europejskim grupy Tango Diagonales (na zaproszenie Ambasady Argentyny w Polsce). Jest aktywny jako muzyk sesyjny i poświęca się pracy dydaktycznej.

 

Kolumbijski basista i kompozytor Edilson Sanchez, który od kilku lat mieszka w Polsce. W swoich projektach prezentuje szeroki repertuar muzyki latynoskiej, wywodzącej się z rejonu Morza Karaibskiego. Ciągłe eksperymentowanie i łączenie różnych gatunków latynoamerykańskich jest oryginalną i emocjonującą propozycją dla publiczności. Jego ideą jest przekazanie pozytywnych wibracji, które muzyka ta stwarza i przenosi, oraz ukazanie jej niezwykle towarzyskiego charakteru.