Fundacja Integracji Kultury zaprasza na projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice

 

Fundacja Integracji Kultury zaprasza na projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice

 

Mika Urbaniak i Victor Davies

Mika Urbaniak i Victor Davies połączyli siły i zdolności tworząc kilka lat temu znakomity duet.

Pełna żaru pasja i talent obojga pomaga stworzyć inteligentne, dowcipne i niezapomniane show pełne przepięknej muzyki. Połączenie dwóch osobowości daje niezwykłą mieszankę, której doświadczenie jest wyjątkowym przeżyciem dla każdego odbiorcy.

 

Mika Urbaniak - wokalistka, aktorka, autorka tekstów i muzyki. Mika Urbaniak występuje na scenie jako profesjonalny muzyk od kiedy skończyła 13 lat. Wychowywana w nowojorskim domu pełnym muzyki I sztuki. Córka legendarnych ikon światowego jazzu Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka – pionierów fusion. Wzrastała w świecie muzycznym, w którym mieszały się takie muzyczne gatunki jak pop, jazz, hiphop, rap, neosoul, R’n’B i blues. To właśnie te gatunki wyznaczyły jej muzyczną drogę. Choć jako wciąż poszukująca i rozwijająca się Artystka, eksperymentuje również z rożnymi stylami. Mika dysponuje niezwykłą, unikalną barwą głosu. Aksamitne dźwięki pełne melancholii, płynące prosto

z serca hipnotyzują słuchaczy. Mika słynie z własnego, niepowtarzalnego stylu w którym rapuje.

 

Przez wiele lat koncertowała na całym świecie towarzysząc wokalnie takim artystom jak:

Lenny White, Tom Browne, Richard Bona i Hiram Bullock. Występowała również z Quincy Jonesem i jego big bandem, obok Chaki Khan. Brała udział w wielu projektach muzycznych w Europie spotykając

się z dobrymi recenzjami swojej twórczości muzycznej I umiejętności wokalnych. Jej pierwszy solowy album “Closer”, wyprodukowany przez Troya Millera, otrzymał nagrodę Fryderyka za Najlepszy Album Pop w 2010 roku. Przy dwóch kolejnych płytach Mika połączyła siły z Victorem Davisem wspólnie napisali i wyprodukowali “Follow You” (Sony) oraz “Once in a Lifetime”. Ich ostatni projekt “Once In A Lifetime” (Warner) będący połączeniem swingu i jazzu jest ukłonem w stronę słuchaczy, bo zarówno na płycie jak i na koncertach brzmi znakomicie. Szykuje swój następny projekt, zobaczymy czym nas tym razem zaskoczy.

 

Victor Davies jest jednym z najbardziej utalentowanych wokalistów, twórców piosenek i producentów

ostatnich czasów. Komponuje, śpiewa i pisze teksty piosenek od 14 roku życia. Jego debiutancki solowy album spotkał się z aplauzem krytyków, którzy w wiodącym magazynie Q pisali wówczas: “Barwa gosu Victora jest jak słońce”. Singiel z płyty “Fire” na japońskich listach przebojów był numerem jeden. Trzeci album Victora “Hear the Sound”, (V2/Nurture) zawierający duet z nominowaną do Grammy brazylijską artystką Bebel Gilberto to mieszanka muzyki latin, soulu, funku i jazzu w akustycznym spoiwie. Jego muzyka przyniosła mu popularność i rzesze wiernych fanów na całym świecie. I ciągle się rozszerza. Wszystkie piosenki zostały napisane i wyprodukowane przez Victora , który zagrał na większości instrumentów. Victor gra na całym świecie łącznie z 16 koncertami w trasie po Japonii i prestiżowych klubach jak Blue Note. Victor jest kompozytorem i producentem, który pracował z wieloma artystami takimi jak; Mika Urbaniak, Smolik, Marla Rodowicz, Louie Vega, Bebell Gilberto, Quincy Jones .e.t.c. Wydaje swoją następną płytę solową na Jesieni, dla kultowej, prestiżowej firmy w Niemczech, Compost Records.