Fundacja Integracji Kultury zaprasza na projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice

 

Fundacja Integracji Kultury zaprasza na projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice

 

Projekt  tworzą młodzi, ale uznani już w Polsce i na świecie muzycy jazzowi: wokalista Wojciech Myrczek i pianista Paweł Tomaszewski. Siła duetu tkwi w przenikaniu się dwóch indywidualności, które emanują charyzmą, muzyczną pomysłowością i dbałością o każdy dźwiękowy szczegół. Prowadzą muzyczny dialog, nie stroniąc od niebanalnej piosenki, szalonej improwizacji, chwil zadumy - zawsze jednak z poczuciem dobrego humoru. W swoim scenicznym dialogu odwołują się do standardów muzyki jazzowej i popowej, które pod ich auspicjami zyskują nieznane dotąd kształty.

Jesienią 2014 roku ukazała się płyta duetu „Love Revisited”. Sam album jak i promujące go koncerty zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność w Polsce i Europe. Swoją muzykę artyści prezentowali w prestiżowych salach koncertowych takich jak NOSPR w Katowicach, Konserwatorium w Sankt Petersburgu, Teatr Roma w Warszawie, Instytut Fiński w Paryżu oraz na scenach festiwali Montreux Jazz Festival w Szwajcarii, Bielska Zadymka Jazzowa, Kolory Polski Festiwal Filharmonii Łódzkiej, Jazz nad Odrą, Festiwal Pianistów Jazzowych w Kaliszu, Sofia Jazz Peak Festival w Bułgarii, Celje International Jazz Festival na Słowenii i wielu innych.

 

Wojciech Myrczek - wokalista jazzowy. Urodził się w 1987 roku, wychował w Czechowicach-Dziedzicach. Jego muzyczna droga rozpoczęła się od nauki gry na fortepianie i wiolonczeli. Fascynacja śpiewem nadeszła później i zaprowadziła go na studia w Instytucie Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, które ukończył z wyróżnieniem.

Myrczek jest laureatem polskich i zagranicznych nagród. Najważniejsze z nich to: I miejsce i nagroda publiczności podczas Shure Montreux Jazz Voice Competition 2013 (Szwajcaria), Grand Prix w międzynarodowym konkursie Jazz Voices 2011 (Litwa), nagrodę dla Największej Indywidualności Konkursu Lotos Jazz Festival – Bielska Zadymka Jazzowa 2010, I nagroda w konkursie Międzynarodowe Spotkania Wokalistów Jazzowych w Zamościu (2007r.). Laureat "Grand Prix Jazz Melomani 2014" w kategorii Nadzieja Melomanów. Wokalista Jazzowy Roku 2015 wg czytelników pisma Jazz Forum. W swojej dotychczasowej karierze artystycznej wokalista współpracował m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Tomaszem Stańko, Henrykiem Miśkiewiczem, Anną Serafińską, Zespołem Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia.

Występował na scenach takich festiwali jak: The Hague Jazz (Holandia), Montreux Jazz Festival (Szwajcaria), Jazzy Colors Paris (Francja), Lotos Jazz Festival "Bielska Zadymka Jazzowa", Jazz Jamboree, Zamojski Festiwal Kultury im. Marka Grechuty, Green Town of Jazz w Zielonej Górze, Emanacje w Lusławicach, Kolory Polski w Aleksandrowie Łódzkim.

Muzyczny styl Myrczka cechuje z jednej strony przywiązanie do jazzowej tradycji, a z drugiej nowoczesny, instrumentalny sposób operowania głosem. W swoim dorobku wokalista posiada dwa albumy studyjne: Wojciech Myrczek Quintet – We'll Be Together Again (2010) oraz Myrczek&Tomaszewski - Love Revisited (2014).

 

 

 

 

Paweł Tomaszewski - pianista, kompozytor, aranżer, producent. Wykładowca w Instytucie Jazzu im. Karola Szymanowskiego w Katowicach.  Absolwent tej samej uczelni z wykształceniem w dwóch

fakultetach: fortepian (2007) oraz kompozycja i aranżacja (2006). W 2013 roku uzyskał tytuł doktora w specjalności gra na fortepianie. Zdobywca Grand Prix oraz nagród indywidualnych wszystkich najważniejszych konkursów jazzowych w Polsce, m.in. Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors, Jazz nad Odrą, Festiwal Standardów Jazzowych, Krokus Jazz Festival. Odznaczony Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji w przez Regionalną Izbę Gospodardzą w Katowicach.

 

Koncertował na scenach całego świata z polskimi i międzynarodowymi gwiazdami szeroko pojętej muzyki jazzowej i rozrywkowej. Występował w składach bardzo zróżnicowanych aparatów wykonawczych - od koncertów solowych po koncerty z orkiestrami symfonicznymi. W swojej karierze pracował z artystami reprezentującymi różnorodne gatunki w muzyce. Występował u boku takich gwiazd jak: Maria Schneider, Rick Margitza, Eric Marienthal, Dean Brown, Xantone Blacq, Nigel Kennedy, Larry Coryell, Troy Miller, Steve McCraven, Karen Edwards, Judy Bady, Troy Anderson, Steve Logan, Michał Urbaniak, Krzesimir Dębski, Zbigniew Namysłowski, Jarosław Śmietana, Urszula Dudziak, Anna Serafińska czy Mika Urbaniak.

 

Na jego koncie widnieje kilkanaście płyt CD, w tym płyta autorska „Actual Proof” oraz nagrania telewizyjne i radiowe, na których występował w charakterze pianisty, keyboardzisty, hammondzisty, aranżera oraz producenta muzycznego. W roku 2009 zdobył prestiżową nagrodę Fryderyk w kategorii "Jazzowy Debiut Roku" za płytę "Dedication" z Kwartetem Grzegorza Nagórskiego. Wykładał na Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Puławach, Międzynarodowych Warsztatach Jazzowych w Chodzieży, Szczecińskich Warsztatach Muzyki Rozrywkowej, Międzynarodowym Kursie Big-Bandów w Nysie