Fundacja Integracji Kultury zaprasza na projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice

 

Fundacja Integracji Kultury zaprasza na projekt dofinansowany z budżetu Miasta Gliwice

 

Zapraszamy na specjalną wystawę organizowaną przez Muzeum Jazzu. Ekspozycja zawiera fotografie gwiazd światowego jazzu, w tym artystów goszczących na tegorocznym Palmjazz Festival. Stanowi spójną kompozycję stworzoną przez jednych z najlepszych polskich fotografów.  Muzeum Jazzu, jako 3 w Europie i 12 na Świecie,  istnieje od 2011 roku przy Polskiej YMCA, w warszawskim budynku tej organizacji, miejscu gdzie Leopold Tyrmand mieszkając przez 9 lat napisał „Dziennik 1954” i „Złego”.

Muzeum Jazzu wspierane przez dziesiątki miłośników dobrej muzyki kolekcjonuje i wystawia zbiory, prowadzi działalność dydaktyczną i informacyjną.  Od marca bieżącego roku przy Muzeum Jazzu działa także GRUPA FOTO JAZZ, zrzeszająca fotografików z całej Polski. Obecna wystawa fotografii, podczas Festiwalu PalmJazz 2016, jest 13 wystawą GRUPY FOTO JAZZ  i 87 wystawą Muzeum Jazzu.

Idea Muzeum Jazzu spotkała się z sympatią całego środowiska jazzowego w Polsce i poza jej granicami. Ambasadorką Muzeum Jazzu jest Urszula Dudziak.

Wystawa będzie dostępna dla publiczności PalmJazz Festival w sali galeryjnej na drugim piętrze Centrum Kultury Jazovia tuż przed, jak i po festiwalowych koncertach.