John Scofield & Jon Cleary Duo (US)

5/11
CK Jazovia Gliwice, Rynek 10
godz. 18:30 i 21:00

Featuring:
John Scofield – Guitar
Jon Cleary – Piano, Vocals

Kup bilet


Rzadka szansa zobaczenia dwóch wielkich muzyków w kameralnym duecie. Gdy legendarny gitarzysta John Scofield łączy siły ze znanym piosenkarzem i pianistą bluesowym Jonem Cleary, to musi być to dobre muzyczne spotkanie. „Chociaż znam Jona Cleary'ego od wielu lat. W zeszłym roku oboje występowaliśmy z Soulive na Brooklynie i myśleliśmy, że fajnie byłoby spróbować grać razem jako duet bez sekcji rytmicznej. Działało tak dobrze, że postanowiliśmy wybrać się wspólnie w tę podróż. Każdy, kto słyszał Cleary'ego, wie, że jest on jak cały, kompletny zespół, kiedy gra na pianinie, więc nie mogę się doczekać, aby wskoczyć z nim razem na scenę! Będziemy grać muzykę z Nowego Orleanu oraz klasykę rytmu i bluesa. Będziemy dużo śpiewać, zwłaszcza John Cleary, a ja będę śpiewał wraz z moją gitarą! Jestem bardzo podekscytowany tą współpracą!" - mówi o tym projeckie John Scofield.

Niepowtarzalna okazja by doświadczyć czegoś nieprawdopodobnie ciekawego.

JOHN SCOFIELD – amerykański mistrz nowoczesnej gitary jazzowej. Urodził się w Dayton, stan Ohio w 1951 roku. Jest wszechstronnym artystą, posiadającym własny styl i brzmienie, które wypracował w czasie swej długoletniej kariery. John Scofield to obok Pata Metheny i Billa Frisella najbardziej wpływowa postać współczesnej gitary jazzowej, trzykrotnie uhonorowany nagrodą Grammy. Na szerokie wody wypłynął pod skrzydłami Milesa Davisa, współtworząc jego trzy płyty z lat 80. Wypowiadał się w rozmaitych gatunkach muzyki takich jak: bebop, blues, jazz-funk, organ jazz, elektronicznie zabarwioną muzykę groove. Cechuje go łatwość komunikacji i niesłychany entuzjazm. John Scofield spędza w trasie około 200 dni w roku. W swojej karierze występował na scenie w towarzystwie Milesa Davisa, Tony Williamsa, Jima Halla, Rona Cartera, Herbie Hancocka, Joe Hendersona, Dave'a Hollanda, Charlie Hadena, Pata Metheny'ego, Jacka DeJohnette'a, Joe Lovano, Brada Mehldau, Eddie Harrisa oraz wielu innych legend jazzu. Jego dyskografia jako lidera jest ogromna.

JOHN CLEARY - pianista, humanista, wokalista. Miłość i sympatia Jona Cleary'ego do muzyki z Nowego Orleanu sięga wiejskiej brytyjskiej wioski Cranbrook w hrabstwie Kent, gdzie wychował się w muzycznej rodzinie. Dziadkowie Cleary ze strony matki występowali w Londynie w latach 40. pod następującymi pseudonimami artystycznymi: Sweet Dolly Daydream i Frank Neville, The Little Fellow With The Educated Feet - ona jako piosenkarka, a on jako śpiewak i tancerz stepowania. Stąd właśnie John ma w sobie takie pokłady muzycznej energi..

John Scofield – gitara
Jon Cleary – fortepian, wokal