Rain Sultanov & Shahin Novrasli (AZ)

6/11
CK Jazovia Gliwice, Rynek 10
godz. 21:00

Rain Sultanov - saksofon sopranowy
Shahin Novrasli - fortepian

Kup bilet

Duet geniuszy z Azerbejdżanu to pozycja obowiązkowa dla melomanów, którzy cenią sobie jazz-folk fusion. Folkor w połączeniu z jazzem daje prawdziwą muzyczną mieszankę wybuchową.

Rain Sultanov - Rain Sultanov jest wiodącym saksofonistą jazzowym, który wniósł ogromny wkład w rozwój kultury jazzowej w Azerbejdżanie. Niewielu było w stanie przejść tak burzliwą i interesującą ścieżkę twórczą, bogatą i pełną wydarzeń muzycznych, jak Rain Sultanov. Jest osobą, której twórczość zawsze interesuje melomanów. Muzyka Rain jest bardzo przemyślana i prowadzi do głębokiej refleksji.Rain Aladdin Sultanov urodził się w Baku w Azerbejdżanie. Rain jest autorytatywnym muzykiem jazzowym i wiodący przedstawicielem różnych form muzyki, z własnym stylem i mnóstwem pomysłów oraz projektów.

Shahin Novrasli - pianista i kompozytor Shahin Novrasli miał okazję grać na wielu z największych scen na świecie, takich jak londyńska Royal Festival Hall, Montreux Jazz Festival, Black Sea Jazz Festival, Praski Mezinarodni Piano Festival oraz w licznych klubach i festiwalach na całym świecie. Dorastając w Azerbejdżanie, rzadki talent Shahina wyłonił się z różnorodnych wpływów kompozytorskich kraju, a także z jego niezwykłego i bogatego dziedzictwa muzycznego. W wieku pięciu lat rozpoczął klasyczne studia w znanej Baku Bulbul Music School, a następnie w Hajibeyoy Academy of Music . W wieku zaledwie jedenastu lat występował z lokalną orkiestrą symfoniczną w Azerbejdżańskiej Filharmonii Państwowej. Z duża gracją łączy swoją klasyczną wiedzę, tradycyjny folku ludowy „Mugham” i jazzowe wpływy. Shahin stworzył unikalny i urzeczywistniony muzyczny wszechświat, w którym łączy kultury wschodnie i zachodnie. Delikatna fala egzotycznych melodii, mocne i ostre harmonie, kapryśne wschodnie rytmy - to cechuje jego muzykę. Shahin jest dziś ikoną jazzu Azerbejdżanu.