09/05/2024 04/05/2024
ZMIANA DATY
19:00
CK Jazovia Gliwice, Rynek 10

Eugenia Canale (IT)
Piano Solo

kup bilet

Eugenia Canale jest założycielką (2016 rok) i pianistką w jazzowym trio "Thetis Trio", które wyprodukowało oryginalne projekty i nagrania takie jak "Bolinhas" (2017) i "Plus" (2020). Od 2018 roku Eugenia prowadzi stały duet harmonijki chromatycznej i fortepianu z Maxem De Aloe; grała również z Paolo Tomelleri, Nicola Stranieri i od 2019 roku jest dyrektorką Big Bandu Maxentia i "Magenta Jazz Festival".

W dziedzinie muzyki klasycznej prowadzi intensywną działalność koncertową zarówno jako solistka, jak i w zespołach kameralnych. W duecie z flecistką M° Chiara Pavan wygrała wiele konkursów, w tym VII Krajową Nagrodę Sztuki (kategoria Muzyka Kameralna) w Konserwatorium "Tartini" w Trieście, Międzynarodowy Konkurs "Nuovi Orizzonti" w Arezzo (1. Nagroda), Konkurs "Miasto Riccione" (1. Nagroda), Międzynarodowy Konkurs "Gaetano Zinetti" w Sanguinetto (1. Nagroda Bezwarunkowa), Nagrodę "Antonio Bertolini" (1. Nagroda Bezwarunkowa), Konkurs Towarzystwa Humanitarnego w Mediolanie, Nagrodę "Luigi Nono" w Venaria (1. Nagroda Bezwarunkowa) i wiele innych.

W trakcie nauki uczestniczyła w kursach muzyki kameralnej prowadzonych przez Maestro Masiego w Lucca i we Florencji, a także w Konserwatorium Włoskiej Szwajcarii w Lugano pod kierunkiem Maestro Mario Ancillottiego. Jest także laureatką stypendium "Mistrza Talentów Muzycznych" organizowanego przez Fundację CRT w Turynie.

W Italii Eugenia występowała na najbardziej prestiżowych seriach koncertowych.

W Jazovii zagra dla nas solowy koncert.

https://www.eugeniacanale.it/en/bio/