Fundacja Integracji Kultury i HH Poland SA zapraszają na festiwal

GLIWICE - Październik 2022

— Jacques Kuba Séguin & Paweł Kaczmarczyk Duo (CA/PL) —

15/10, godz. 21:30

Centrum Kultury Jazovia
Gliwice, Rynek 10

Jacques Kuba Séguin - kanadyjski trębacz i kompozytor o polskich korzeniach. W Jazovi gościł już w 2016 roku, wtedy wystąpił w kwintecie, tym razem zagra swój solowy recital.

Séguin’a cechuje doskonała technika w grze na trąbce i typowo amerykański jazzowy feeling. Trębacz otrzymał wyróżnienie „Odkrycie roku w dziedzinie jazzu” w sezonie 2012/2013 kanadyjskiego radia i telewizji, a w 2015 otrzymał nominację do corocznej nagrody przemysłu muzycznego prowincji Quebek, ADISQ oraz nominację do nagrody OPUS 2015 w kategorii „Koncert roku” w dziedzinie jazzu i world music. Kuba jest częstym gościem kanadyjskich festiwali i jazzowych klubów w Montrealu. W ostatnich latach z powodzeniem łączy jazz, muzykę klasyczną i world music, współpracuje też z przemysłem filmowym. Na swoim koncie ma sześć autorskich płyt.

Paweł Kaczmarczyk - koncertujący na całym świecie pianista jazzowy i kompozytor o wielkim dorobku i jeszcze większych planach. Nagrał sześć świetnie przyjętych albumów i wiele w roli sidemana, a dotychczasowe wydawnictwa przyniosły mu liczne nagrody i wyróżnienia, w tym m.in.:- nominację do Fryderyka- sześć zwycięstw w plebiscycie Jazz Top magazynu „Jazz Forum”- pięć „Oskarów Jazzowych” – Grand Prix Jazz Melomani- Mateusza Trójki Polskiego Radia- Kulturalny Odlot Gazety WyborczejNie lubi dzielić muzyki na szufladki, bo jego twórczość z samego założenia ma wymykać się̨ jednoznacznym określeniom. „Chcę, żeby moja muzyka poruszała – nie tylko wewnętrznie, emocjonalnie, ale także dosłownie i fizycznie. Chcę poderwać ludzi z foteli, dając im przy tym coś, co nie wyleci im z głowy chwilę po opuszczeniu koncertu czy wyłączeniu płyty.” (AK)

https://pl.jacqueskubaseguin.com/

kup bilet

Polityka prywatności

Copyright jazovia.pl

www.krzysztofkobylinski.com