20/04/2024
19:00
CK Jazovia Gliwice, Rynek 10

Nicole Zuraitis Trio (US, CZ)

kup bilet

Nicole Zuraitis (US) – instrumenty klawiszowe, wokal;
Martin Gerla (CZ) – kontrabas;
Ladislav Nič (CZ) – perkusja.

Nicole Zuraitis to laureatka GRAMMY i dwukrotnie nominowana do tej prestiżowej nagrody jazzowa wokalistka, autorka piosenek, pianistka i aranżerka, która kieruje zespołem z siedzibą w Nowym Jorku. Jest także zdobywczynią prestiżowego Złotego Medalu w konkursie wokalnym American Traditions Vocal Competition w 2021 roku. Z "sercem tak wielkim jak jej niezwykły głos" (Jazz Police), Nicole znalazła się w czołówce artystów i "płodnych twórców piosenek" (Broadway World), których warto śledzić zarówno w jazzie, jak i poza nim.

Nicole wydała pięć albumów jako liderka, a jej szósty album, "How Love Begins", współprodukowany z ośmiokrotnym zdobywcą nagrody GRAMMY Christianem McBride'em, zdobył nagrodę dla najlepszego jazzowego albumu wokalnego na gali nagród GRAMMY® 2024 roku i zawiera wyłącznie autorskie utwory.

Oprócz kierowania swoim kwartetem, Nicole jest główną wokalistką zespołu Birdland Big Band i często występuje jako gwiazda wieczoru w ikonicznych nowojorskich klubach jazzowych, takich jak Dizzy's Club w Lincoln Center, Birdland, Blue Note, Carlyle, 54 Below i legendarnym już 55 Bar. Pojawiała się także jako solistka z zespołami takimi jak Savannah Philharmonic, Asheville Symphony i Macon Pops, wspierając ikoniczne wokalistki takie jak Melanie, Morgan James, Darren Criss i Livingston Taylor, na pianinie i wokalu. Aranżacja Nicole piosenki "Jolene" Dolly Parton, współtworzona z renomowanym perkusistą i liderem zespołu Danem Pugachem, została nominowana do nagrody GRAMMY® w 2019 roku, co zrobiło skok w jej karierze i uczyniło ją rozpoznawalną postacią w dzisiejszym jazzowym krajobrazie muzycznym. W 2020 roku została wymieniona w gronie "top 40 poniżej 40 lat w 2020 roku" w czasopiśmie Connecticut Magazine, a jej cotygodniowa transmisja na żywo w czasie kryzysu Covid-19, "Virtual Piano Lounge", została przedstawiona w magazynie Forbes.

Nicole współpracowała z szerokim gronem znakomitości, w tym z Christianem McBride'em, Davidem Cookiem, Giladem Hekselmanem, Veronicą Swift, Bennym Benackiem, Stephenem Feifke, Cyrille Aimee, Antonio Sanchezem, Dave'em Strykerem, Omarem Hakimem, Rachel Z, Helen Sung i Bernardem Purdie. Jest dumna z bycia edukatorką i obecnie jest nauczycielką śpiewu na NYU, SUNY Purchase i Litchfield Jazz Camp.

https://www.nicolezmusic.com/