Skrzypek, absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Występował ze znanymi muzykami polskiej sceny jazzowej: Maciejem Sikałą, Zbigniewem Namysłowskim, Włodzimierzem Nahornym oraz tzw. „sceny jassowej”: Tomaszem Gwincińskim i Tymonem Tymańskim. Jest liderem projektów autorskich Tomek Mucha Collective i Mulasta Trio (z udziałem fińskiego basisty Lassego Lindgrena). Gra również w zespołach: Cocotier (latino-folk-jazz), Spirit of Stephane Grappelli, Brazilian-Polish Connection i GaDMu Trio.
Zespół w 1998 roku na Słowacji stworzyli Klaudius Kovac (fortepian), Robert Ragan (kontrabas) i Peter Solarik (perkusja). Już sama nazwa wskazuje, że NBS Trio wpisuje się w tradycję i dziedzictwo muzyczne pokolenia znaczących muzyków jazzowych lat 40. i 50. XX wieku. Jednak ich repertuar wykracza daleko poza granice tego okresu. Ogromny potencjał muzyczny członków tria umożliwia im sięganie po różnego rodzaju wpływy, począwszy Od muzyki klasycznej poprzez etniczny folk, aż do współczesnego jazzu. te inspiracje odbijają się w ich własnych kompozycjach, jak również w interpretacji standardów. w 2010 r. nagrali świetnie przyjętą płytę „NBS Trio Plays Komeda ”.
Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracował z gwiazdami jazzu polskiego i zagranicznego, w tym: Jarkiem Śmietaną, Zbigniewem Namysłowskim, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim, Urszulą Dudziak, Markiem Bałatą oraz Scottem Hamiltonem, Karen Edwards i in. Był członkiem zespołu Nigela Kennedy’ego, z którym występował w najbardziej prestiżowych salach koncertowych Europy. Jest cenionym muzykiem sesyjnym. Ma na swoim koncie ponad 40 nagranych albumów.
Absolwent Berklee College of Music w Bostonie i Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Koncertował m.in. z Benem Rileyem, Mikiem Gibbsem, Gregiem Bisonette’em i Dennisem Chambersem. w Nowym Jorku, gdzie zamieszkał, współpracował również z Tommym Campbellem, Markiem Soskinem, Harviem Swartzem, Donnym McCasslinem, Borisem Kozlovem, Michałem Urbaniakiem, Urszulą Dudziak i wieloma innymi. Jego najnowszym projektem jest płyta „Cradle of Light” nagrana w duecie z Johnem Abercrombiem.
Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie. Laureat wielu konkursów jazzowych, min. Jazzu nad Odrą w 2008 roku. Mimo młodego wieku miał okazję współpracować m.in. z Januszem Muniakiem, Tomaszem Stańko, Adamem Pierończykiem, Joachimem Menclem. Od niedawna jest członkiem kwintetu Zbigniewa Namysłowskiego.
Muzyk jazzowy, gitarzysta i kompozytor zamieszkały w Krakowie. w swojej twórczości inspiruje się kulturą słowiańską, szczególnie muzyką Słowian Zachodnich. Wykształcenie muzyczne i humanistyczne skłaniają go do poszukiwań w szerokim spektrum sztuki. Wyraża się poprzez melodię, brzmienie i rytm. Na rynku ukazała się właśnie jego autorska płyta „Slavonic Tales” z Adamem Kawończykiem na trąbce oraz Sławkiem Bernym na perkusjonaliach. Lider Szy-Szy Kaan Jazz Project, duetu Piotr Domagała & Adam Kawończyk, Acoustic Guitar Duo. Autor większości utworów wykonywanych przez te formacje. Wykładowca w klasie gitary Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Współpracuje jako muzyk sesyjny oraz instrumentalista, m.in. z Małgorzatą Krzysicą, Jarosławem Mamczarskim oraz HeFi Quartet i Teatrem Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Cyklicznie przygotowuje i wykonuje muzykę do filmów niemych w ramach pokazów organizowanych przez Teatr Słowackiego w Krakowie.
Jeden z czołowych trębaczy jazzowych w Polsce. Zadebiutował w 1975 roku na festiwalu Jazz nad Odrą, a podczas swojej pomadtrzydziestoletniej obecności na scenie współpracował z wieloma zespołami jazzowymi, takim jak: Extra Ball, Sami Swoi czy Made In Poland Jana Ptaszyna Wróblewskiego, a także z muzykami: Januszem Muniakiem, Krzysztofem Ścierańskim, Markiem Bałatą, Janem Kantym Pawluśkiewiczem. Ze względu na wysokie kompetencje jest poszukiwanym muzykiem studyjnym, nagrywał też muzykę filmową znanego kompozytora Zbigniewa Preisnera. Autorska płyta Kawończyka „Sprzedawca marzeń” została wysoko oceniona przez krytykę jazzową. Występował na wielu europejskich festiwalach jazzowych. Jest liderem własnych formacji, a także cenionym kompozytorem. Jego aktualny zespół prezentuje główny nurt nowoczesnego jazzu.
Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Od lat obecny na scenie muzycznej, współpracował z wieloma wybitnymi artystami, m.in. Januszem Muniakiem, Tomem Pereirą, Terencem Ngassa oraz zespołami Credo, Szy-Szy Kaan Jazz Group, Golec uOrkiestra.
Ukraińska piosenkarka, pianistka i kompozytorka. To niepowtarzalny wokal - barwny etniczny styl podkreślony wyrafinowaną interpretacją rytmów Bliskiego Wschodu, Turcji i bałkanów. Marina brała udział w wielu międzynarodowych festiwalach w USA (Birmingham Alabama USA), Polsce (Warsaw Summer Jazz Days, Palm Jazz), Włoszech, Izraelu i na Ukrainie. Wydała cztery albumy solowe.
Jest wszechstronnym muzykiem zatopionym w: world music, funk, fusion, jazz, itd.
Ma genialna technikę gry na darbuce i innych instrumentach perkusyjnych.
Gitarzysta i kompozytor - zakochany w sztuce flamenco Od ponad dziesięciu lat (jest laureatem konkursu gitarowego organizowanego przez Ambasadę Hiszpanii na Ukrainie). Poza swą główna muzyczną fascynacją uczestniczy w wielu projektach etnicznych - dzięki temu podziwiac można jego bogaty styl.
Polski saksofonista tenorowy i sopranowy, klarnecista, kompozytor i aranżer, także twórca muzyki teatralnej i filmowej. Zadebiutował jeszcze podczas studiów, w 1966 roku, w zespole Hagaw wykonującym jazz dixielandowy. Następnie, w latach 1967–71, był członkiem grupy Old Timers. Występował z nią na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Jazzowej Jazz Jamboree w Warszawie (1967) oraz Studenckim Festiwalu Jazzowym Jazz nad Odrą we Wrocławiu (1968). Na tym ostatnim zespół Old Timers otrzymał i nagrodę w kategorii zespołów jazzu tradycyjnego. Potem Jaremko współpracował z grupą Big Band Stodoła. w 1970 roku przez czytelników miesięcznika „Jazz” został uznany za najlepszego klarnecistę. Rok później założył własny zespół – Jazz Carriers. z grupą tą odniósł wiele sukcesów na rozmaitych festiwalach i konkursach muzyki jazzowej, zarówno w kraju (m.in. na festiwalu Jazz nad Odrą w 1972 r.), jak i za granicą. w zespole grali również: perkusista Zbigniew Kitliński, kontrabasista Marian Komar oraz saksofonista Henryk Miśkiewicz. w latach 1975–78 współpracował m.in. z Krzysztofem Sadowskim, Henrykiem Alberem i Januszem Stroblem, a następnie w roku 1978 dołączył do zespołu Sun Ship. w tym samym czasie nawiązał współpracę z Orkiestrą Polskiego Radia i Telewizji Studio S-1 (kierowaną przez Andrzeja Trzaskowskiego), Studiem Jazzowym Polskiego Radia i grupą Swing Session. Pracował także z licznymi własnymi zespołami. Od 1993 roku współpracował z takimi grupami, jak Sami Swoi oraz Casino Band (Niemcy).
Pianista, aranżer, kompozytor, muzyk sesyjny, sideman. Absolwent klasy fortepianu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Wykładowca na warsztatach jazzowych i musicalowych. Aktywny muzyk udzielający się podczas koncertów festiwalowych Jazz Jamboree, Umbria Jazz Festival we Włoszech, Pori Jazz Festival w Finlandii, Jazz Festival Bratislava i wielu innych. Stale współpracuje z wokalistką jazzową Izą Zając. Koncertuje z czołówką polskich jazzmanów.
Absolwent Instytutu Jazzu AM im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Laureat III nagrody na przeglądzie szkolnych zespołów jazzowych w Elblągu z zespołem „Brand new jazz quartet” w latach 2000 i 2002. Zdobywca II nagrody na festiwalu jazzowym Jazzga w Łodzi z zespołem „Twin Tenors” (2001), Grand Prix festiwalu „Krokus jazz festiwal” z zespołem Patrycjusz Gruszecki Quintet (2006) i nagrody na festiwalu „Jazz juniors” z zespołem „The Fellows Quintet” (2006). Występował na wielu festiwalach jazzowych, między innymi: na Bielskiej Zadymce Jazzowej z big-bandem AM Katowice (2005), Jazz Forum Festiwal z Anną Serafińską (2005), Krokus Jazz Festiwal w projekcie „Circle” ( Piotr Wojtasik, Maciej Sikała, Andrzej Jagodziński, John Betsh w 2006 r.). Aktualnie współpracuje z: zespołem „Kattorna”, na stałe gra w zespołach: „Krzysztof Popek QUINTET”, „PGQ Quintet” i „Quintessence” Eryka Kulma.
Perkusista. Rozpoczął działalność muzyczną w latach sześćdziesiątych XX w., grając w wielu znanych polskich zespołach, jak: Pięciu, Jazz Cariers, zespół Józefa Mazurkiewicza, Sezam, Test. Od lat 70. do połowy 90. pracował za granicą z wieloma znanymi muzykami w USA, Szwecji, Finlandii, Szwajcarii, Austrii, Norwegii, RFN. Przez kilka lat występował na statkach wycieczkowych, dwa razy opłynął dookoła kulę ziemską. Pod koniec lat 90, grał w zespole Zielono-Czarni razem z Tomaszem Jaśkiewiczem, Andrzejem Freindtem, Mirą Kubasińską, Piotrem Miksem. Występował na wielu scenach wraz z Andrzejem Mazurkiewiczem, Markiem Blizińskim, Tomaszem Mazurkiem, Dariuszem Kozakiewiczem, Wojciechem Gąssowskim, Łucją Prus, Stanisławem Łukowcem, Tomaszem Szukalskim, Anatolem Woydyną, Janem Drozdowskim.
Jeden z najbardziej utytułowanych trębaczy młodego pokolenia, m.in. zdobywca nagrody dla Najlepszego Solisty Konkursu na prestiżowym Getxo Jazz Festival w Hiszpanii w 2010 roku. Studia na Akademii Muzycznej w Katowicach u Piotra Wojtasika ukończył z wyróżnieniem. Piotr Schmidt jest to wschodząca gwiazda polskiej trąbki jazzowej, artysta o wyjątkowej wrażliwości i estetyce.
Jan Ptaszyn Wróblewski powiedział o nim: „jeden z najbardziej jazzowych wokalistów, jacy się ostatnio pokazali, cechy szczególne: muzykalny, pomysłowy, profesjonalny i do tego Myrczek!". w tym projekcie odsłaniamy ciemną stronę jego mocy wokalnej przy pomocy vocodera, syntezatorów czy też nacisku na nietypowe dźwięki. Jest po prostu mistrzem w ich wydobywaniu.
Na co dzień mieszkający i robiący karierę pianisty jazzowego i funkowego w Londynie. Artysta wybitny i niekonwencjonalny. Muzyk nietypowy, ale jakże wzruszający. Talent przeogromny, o którym świat dopiero usłyszy. Autor większości kompozycji w tym projekcie.
Kontrabasista i gitarzysta basowy. Jeden z najbardziej rozchwytywanych basistów, nie tylko w polskim środowisku jazzowym. Muzyk wrażliwy i subtelny, o ogromnej ekspresji. Perfekcjonista.
Perkusista współpracujący z takimi gigantami jak Grzegorz Nagórski, Piotr Wojtasik czy Maciej Sikała. Jeden z najbardziej wszechstronnie grających drummerów w Polsce, w projekcie Piotr Schmidt Electric Group ukazujący bardziej rockowy pazur, w dodatku zwinnie i z temperamentem!
Urodzony w Kolumbii, przygodę z muzyką rozpoczął jako małe dziecko, śpiewając pieśni ludowe na rodzinnych spotkaniach i przyjęciach. w wieku 14 lat po raz pierwszy zaczął grać na gitarze, niezwykle szybko opanowując instrument. Dryfował w kierunku czterech muzycznych gatunków: salsy, bluesa, funky i jazzu. Studiował w Bogocie, koncentrując się na układzie porro (tradycyjny kolumbijski styl muzyczny). Był wykładową nauki gry na elektrycznej gitarze basowej. Podróżował po całym świecie, czerpiąc inspiracje, które wykorzystuje w muzyce. Ukończył studia magisterskie na Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem Adama Kowalewskiego. Obecnie mieszka i koncertuje w Polsce. Podczas występów wykonuje również własne kompozycje, które wywołują żywiołowe reakcje publiczności. w 2010 roku nagrał album „Aun no se” inspirowany rytmami kolumbijskimi i wzbogacony muzyką polską.
Mieszkający w Polsce muzyk grający na instrumentach perkusyjnych. Trudno zliczyć wszystkie przypadki, kiedy w studiu i na estradzie współpracował z muzykami scen popowej, folkowej, jazzowej i rockowej.
Brazylijski kontrabasista, gitarzysta, aranżer. Muzykę studiował na Federalnym Uniwersytecie w Paraibie, gdzie 11 lat pracował w orkiestrze symfonicznej. Współpracował i nagrywał ze znanymi muzykami brazylijskimi, takimi jak: Jorino Santos Neto, Elba Ramalho, Marco De Carvallo, Washington Espinola i wielu innych. Wystąpił na Montreaux Jazz Festival (Szwajcaria) z zespołem Elba Ramalho. Przez 10 lat mieszkał w USA, poznając amerykańską kulturę i jazz, który w swoich kompozycjach zaczął łączyć z rodzimą muzyką brazylijską. Obecnie artysta przebywa w Polsce, gdzie uczestniczy w rozmaitych projektach muzycznych.
YeShe to autorski projekt Antoniego „Ziuta” Gralaka, Od lat uznawanego za jednego z najbardziej twórczych muzyków w kraju. Jego trąbka nadała szlif najważniejszej ścieżce polskiego off jazzu lat 80. Nazwisko Gralaka odsyła do legendarnych formacji Free Cooperation, Young Power oraz bliższych rockowi grup Sfora i Woo Boo Doo, a także miedzynarodowej Universal Supersession. Sławę zdobył jako współtwórca potęgi jazz-rockowej formacji Tie Break, która zalicza się do wąskiego grona kultowych polskich grup muzycznych.
Ceniony muzyk sesyjny. Współpracował z czołówką jazzowej sceny i wieloma gwiazdami pop, jak: Twinkle Brothers, RAP, Voo Voo, Automatik, Stanisław Soyka, Justyna Steczkowska, Jass Tri, Universal Supersession, Wilki, Raz Dwa Trzy, Anna Maria Jopek, Nick Cave, Deedee Bridgewater, Andrzej Smolik, Masala Sound System, Tymański Yass Ensamble, Pogodno, Waglewski, Maleńczuk i Smolik. Nagrywa muzykę filmową i teatralną. Prowadzi dwa autorskie projekty Graal i YeShe.
YeShe jest próbą przeniesienia drum'n'bassowej estetyki, kojarzonej dotychczas głównie z kulturą klubową w bardziej tradycyjny sposób jej serwowania. To muzyka z wyraźnym duchowym przesłaniem, zawieszona pomiędzy surową elektroniką, rockiem i jazzem, pełna etnicznych harmonii rodem z południowo-wschodniej Azji.
Nowy wicemistrz świata w loopingu - Boss World Looping Championship. Dwukrotny mistrz w beatboksie Republiki Czeskiej. Czempion europejskiego konkursu 1st Marathon Beatbox Battle. Mistrz Czech i wicemistrz świata w kategorii „team beatbox” z zespołem Beatburger Band. Dwukrotny czempion rozgrywek Czech Boss Looping. Za pomocą elektronicznych efektów nagrywa, miksuje i improwizuje swoim głosem w najróżniejszych stylach (electro, hip-hop, acid jazz, funky, ethno), opierając się na beatboksowej rytmice muzyki rapowej. Swoje umiejętności demonstruje na pokazach dla firmy Roland.
Kreuje (produkuje) muzykę na żywo przed publicznością za pomocą LOOP-era. Daje mu to możliwość nagrywania muzyki warstwa po warstwie, w celu kreacji złożonych muzycznych projektów. Otwarty na różne style muzyczne. Podróżuje po całym świecie, grając na różnych koncertach, festiwalach, w klubach, galeriach handlowych.
koncerty klubowe
scena główna