Michał Tokaj / Marcin Masecki - 21 października 2015

PalmJazz Festival 2015 wystartował polskim, poczwórnym akcentem.

 

VI edycja PalmJazz Festivalu stała się faktem. Wczoraj wieczorem otworzyliśmy w Gliwicach muzyczne wydarzenie, które bez wątpienia stało się jednym z najistotniejszych przedsięwzięć kulturalnych w Polsce. Co dla nas najważniejsze, nie jest to nasza opinia, ale głos publiczności, który do nas dochodzi różnymi kanałami. Bo to właśnie publiczność jest najlepszym i najprawdziwszym krytykiem takich muzycznych zajść.

Ten wieczór był przestrzenią dla muzyki spod palców polskich znakomitych pianistów. Dwa koncerty, czterech fenomenalnych pianistów i niemal cztery godziny muzyki najwyższych lotów.(...)

 

Drugi koncert to kolejna odsłona pianistów znad Wisły. Pierwszy z nich to Michał Tokaj. Rozpoczął od ukłonu, a później rządziła już tylko znakomita muzyczna forma. Zaraz po nim lekko przeziębiony Marcin Masecki, który mimo trudnych warunków zdrowotnych, dał publiczności pokaz nieprzeciętnych brzmień.

 

Muzyka polskich pianistów w dzień ogłoszenia wyników Konkursu Chopinowskiego była wczorajszego wieczoru ładnym symbolem docenienia magicznego instrumentu, jakim jest fortepian.