03.10.2010, g.19 - Scena-Bajka
  1. Trilok Gurtu(IND)-solowy koncert perkusyjny
  2. Krzysztof Kobyliński Music Project: Krzysztof Kobylinski(POL)-pno,vocoder, Reut Rivka Shabi(HOL)-voc, Dima Gorelik(ISR)-gt, Vladiswar Nadishana (RUS)-ethno instruments, Tom Dayan(ISR)-dr

Trilok Gurtu - solowy koncert perkusyjny:

Zdjęcie Trilok Gurtu

TRILOK GURTU (INDIE) - Wirtuoz gry na tabli, światowej klasy.
Urodzony w Bombaju, wywodzi się z rodziny muzyków. W wieku 6 lat zaczął grać pod kierunkiem Ahmeda Thirakwy. Pierwsze inspiracje jazzowe to muzyka Johna Coltrane'a. Przebywał we Włoszech skąd przeniósł się do Nowego Jorku, gdzie współpracował z Donem Cherrym, Charlie Mariano,Barry'm Philipsem. Jest mistrzem muzyki indyjskiej i gry na tabla, instrumentach perkusyjnych, łącząc skutecznie w swojej twórczości umowny wschód z zachodem. Jest również kompozytorem, którego wizjonerskie, twórcze awanturnictwo, doprowadziło do fuzji muzyki indyjskiej z jazzem, rockiem, muzyką klasyczną.
Dobrze znany w społeczności muzycznej poprzez wspołpracę z największymi. Oto oni: Don Cherry, Joe Zawinul, Jon McLaughlin i Pat Metheny. Grał równeż w zespole Oregon. Trilok nagrał wiel albumów i otrzymał wiele prestiżowych nominacji i nagród w tym: Best Artist-Azja-Pacifik Nominee, BBc Radio 3 World Music Award 2002, 2003, 2004, Best Drumer Down beat Critics Poll 1994, 1995, 1996, 2000 i 2001.

Odwiedź witrynę artysty

Krzysztof Kobyliński Music Project:

Zdjęcie Krzysztof Kobyliński

KRZYSZTOF KOBYLIŃSKI (POL) - Krzysztof Kobylinski - kompozytor i pianista, laureat Międzynarodowego konkursu Pianistów Jazzowych w Kaliszu, laureat dwóch nagród legendarnego konkursu profi, na muzykę elektroniczną II Programu Polskiego Radia.
Twórca festiwalu "BoomJazz", oraz HH Poland Studio - niekomercyjnego przedsięwzięcia wspierającego twórczość artystów muzyków. Autor muzyki teatralnej i filmowej (m.in. muzyki do serialu "Tulipan" w reż. Janusza Dymka). Twórca muzyki dziecięcej - m.in. album "Kosmiczne Trawy". Leader znakomitych grup rockowych Reanimation Orchestra i Formuła Street. W ostatnich latach artysta tworzy muzykę w oparciu o inspiracje zebrane w trakcie licznych podróży po całym świecie. Jest to niezwykle interesująca intergracja elementów wielu kultur z dziedziny muzyki, co już zaowocowało nagraniem kilkunastu albumów w międzynarodowych składach z niekwestionowanymi gwiazdami różnych gatunków muzycznych.
Wszystko to niewątpliwie pozwala na myślenie o artyscie Krzysztofie Kobylinskim jak o zjawisku w mega skali!

Odwiedź witrynę artysty

Zdjęcie Reut Rivka Shabi

REUT RIVKA SHABI (HOLANDIA) - Wybitna wokalistaka jazzowa i klasyczna, posługujaca sie biegle elementami folkloru greckiego, macedońskiego, itp. Reprezentantka Holandii na tegorocznym Expo w Szanghaju. Dowodem na jej wszechstronność nech będzie fakt, że znakomicie radzi sobie w rolach klasycznych np.: Paminy -"Magiczny flet" Mozarta, czy jakże odmienne realizacje koncepcji Krzysztofa Kobylinskiego. Studentka sław takich jak Rita Dams, czy Jill Feldman. Współpracuje z Jerusalem IBA Symfonc Orchestrai z Królewskim Konserwatorium w Hadze. Jest stale obecna w holenderskim radio. Koncertowała w USA, Włoszech, Holandii, Izraelu, Polsce.

Zdjęcie Dima Gorelik

DIMA GORELIK (IZRAEL) - izraelski gitarzysta światowego formatu.
Doskonały w budowaniu klimatów muzycznych z okolic Morza Sródziemnego. Uczeń Arnie Lawrence'a. Obecnie stale współpracuje z Krzystofem Kobylińskim.
Artysta współpracował również z: Max Roach, James Moody, Anat Cohen, Eli Degibri, Avishai Cohen Tp, Omer Avital, Nizar Francis, Itamar Dohari, Johnathan Avishai, oraz inni.

Odwiedź witrynę artysty

Zdjęcie Vladiswar Nadishana

VLADISWAR NADISHANA (ROSJA) - multiinstrumentalista, grający na instrumentach strunowych, perkusyjnych i dętych (duduk, oud, gitara preparowana, jewish harp, mukkuri oraz instrumenty własnej konstrukcji). Na stałe mieszka w Berlinie. Współpracuje z Andreasem Vollenweiderem, Stewenem Shehenem, Krzysztofem Kobylińskim, Hadouk Trio i innymi.
Urodzony na Syberii wykazuje niezwykłą wrazliwość zapewne nabytą w magicznych miejscach gdzie przebywał i tworzył. Koncertuje po całym świecie solo i w róznych składach, z muzykami europejskimi i z bardzo egzotycznych miejsc.

Odwiedź witrynę artysty

Zdjęcie Tom Dayan

TOM DAYAN (IZRAEL) - perkusista, grający równie doskonale na instrumentach ludowych z grupy perkusyjnych.
Ukończył Wydział Kompozycji na Konseratorium w Tel-Aviwie. Koncertował i nagrywał w wielu krajach Europy m.in w Niemczech i Polsce z Krzysztofem Kobylinskim, Nadishaną, Dimą Gorelikiem

Odwiedź witrynę artysty