09.10.2010, g.19 - Scena-Bajka
  1. Kalevi Louhivuori Sun Trio: Kalevi Louhivuori(FIN)-tp, flugelhorn, Olavi Louhivuori(FIN)-dr, Antii Lotjonen(FIN)-dbass
  2. Nisza: Jacek Mielcarek(POL)-klarnet, Kuba Mielcarek(POL)-dbass, Mateusz Szemraj(POL)-oud, Wojciech Lubertowicz(POL)-percussion

Kalevi Louhivuori Sun Trio:

Zdjęcie Kalevi Louhivuori

KALEVI LOUHIVUORI (FINLANDIA) - znakomity trebacz i flugerhornista fiński młodego pokolenia.
Nagrał już 5 solowych albumów. Grał z czołówką europejską, oraz Randy Brakerem, Krzysztofem Kobylinskim, Ingrid Jensen, Teppo Makynen, Hanne Pulli & Space Machine.
Jest laureatem konkursu Nordic Jazz Comets. Studiował w Holandii. Obecnie Studiuje na Wydziale Jazzu Akademii Sybeliusa w Helsinkach.

Odwiedź witrynę artysty

Zdjęcie Olavi Louhivuori

OLAVI LOUHIVUORI (FINLANDIA) - perkusista i kompozytor, prezentuje nowe jazzgeneration w Europie.
Jego grę i kompozycje można usłyszeć w takich grupach jak Quartet Ilmiliekki, Joona Toivanen Trio, Alexi Tuomarila Trio, Sun Trio i Mats Eilertsen Quartet. Louhivuori prowadzi własny zespół Oddarrang - nagroda EMMA za 2006r. i jest członkiem Tomasz Stańko Quintet.

Odwiedź witrynę artysty

Zdjęcie Antii Lotjonen

ANTII LOTJONEN (FINLANDIA) - bardzo młody basista.
Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Sybeliusa w Helsinkach. Stały współpracownik braci Louhivuori. Grał m.in.w "Five corners quintet" - nadzieja jazzu europejskiego.

Nisza:

Zdjęcie Jacek Mielcarek

JACEK MIELCAREK (POL) - niewidomy muzyk jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach.
Już w czasie studiów dostał wyróżnienie na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Po ukończeniu studiów koncertował w Kanadzie i USA wraz z czołówką polskich muzyków rozrywkowych. Po powrocie do kraju zajmował się rozpowszechnianiem muzyki jazzowej, występując w klubach, a także prowadząc audycje w Radiu Opole, w których przedstawiał najnowsze nagrania jazzowe znanych i mniej znanych artystów.
Jako solista - wokalista i saksofonista z Opole Big Band, działającym przy Filharmonii Opolskiej występował na wielu estradach Europy, m. in. na Festiwalu Jazzowym w Montreux, zyskując bardzo przychylne recenzje zarówno krytyków, jak i publiczności. W 2005 roku Radio Opole wydało mu płytę "Mellow Look".
Nagrał ją w duecie z pianistą Markiem Walarowskim. Album ten ukazał się w prestiżowym THE EUROPEAN JAZZ MAGAZINE, JAZZ FORUM.

Odwiedź witrynę artysty

Zdjęcie Jakub Mielcarek

JAKUB MIELCAREK(POL) - jest studentem Instytutu Jazzu AM w Katowicach, w klasie kontrabasu u prof. Jacka Niedzieli.
Mimo młodego wieku ma na swoim koncie nagrodę "Złotych Gęśli" przyznawaną najlepszemu instrumentaliście podczas Festiwalu Nowa Tradycja. W czerwcu 2009 roku jako najmłodszy z artystów reprezentował Polskę na II Festiwalu Euro Med. Grał również na MFJT "Złota Tarka 2009".
Występuje, tak jak jego ojciec w Kapeli Brodów oraz z Adamem Strugiem.

Zdjęcie Mateusz Szemraj

MATEUSZ SZEMRAJ (POL)

Odwiedź witrynę artysty

Zdjęcie Wojciech Lubertowicz

WOJCIECH LUBERTOWICZ (POL) - Ukończył szkołę muzyczną II st. w Sanoku w klasie perkusji.
Obecnie studiuje na Wydziale Reżyserii Dźwięku Akademii Muzycznej im.F.Chopina. Fascynacje instrumentami z różnych kultur i epok wyniósł z wieloletniej pracy w składzie zespołu Matragona. Obecnie specjalizuje się w grze na orientalnych instrumentach perkusyjnych, takich jak darabuka, daf, bendir.
Współpracuje z zespołami muzyki dawnej i etnicznej, Sabionetta, MOSAIC, Lechistan. Występował także z zespołami Alamut, Gadająca Tykwa, Dekameron, Ars Nova.

Odwiedź witrynę artysty