Sagrada Familia -  tytuł płyty Krzysztofa Kobylińskiego – znanego gliwickiego kompozytora i pianisty.

Album ukazał się na początku 2012 r. Znalazły się na nim utwory inspirowane znaną barcelońską bazyliką, słynną z niepowtarzalności detali architektonicznych, z których żaden nie jest identyczny. Krzysztof Kobyliński dokonał transkrypcji własnych tematów „Sagrada Familia” na fortepian. Do wykonania zaprosił dwoje młodych pianistów – Jekatierinę i Stanisława Drzewieckich.

 

Stanisław Drzewiecki - Pianista i kompozytor. Laureat Konkursu Eurowizji oraz Konkursu pianistycznego im. Rachmaninowa W Moskwie. Występował na najlepszych scenach świata, m.in. W Carnegie Hall, Opera City Tokio oraz W Parlamencie Europejskim W Brukseli. Nagrał kilkanaście albumów, wśród nich jeden ze statusem złotej płyty. Artysta kształcił się pod kierunkiem profesorów: Viery Nosiny, Tatiany Shebanovej, Wiktora Mierzanowa i Andrzeja Jasińskiego.

 

Jekaterina Drzewiecka - Utalentowana pianistka, laureatka wielu konkursów fortepianowych, m.in. konkursu im. Rubinsteina we Francji. Uczestniczka licznych festiwali muzycznych. Gościła W wielu słynnych salach koncertowych, tak renomowanych jak np. Konserwatorium W Moskwie, Paryżu, Helsinkach. Brała udział W kursach mistrzowskich u wybitnych pedagogów, W tym: Diny Yoffe, Andrzeja Jasińskiego.

 

Orkiestra AUKSO

W lutym 1998 roku powstał jeden z najciekawszych europejskich zespołów kameralnych. Grupa absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach wspólnie z Markiem Mosiem, wybitnym skrzypkiem, dyrygentem i kameralistą, powołała do życia orkiestrę, która miała być dla nich czymś więcej, niż miejscem pracy – raczej obszarem artystycznych poszukiwań i twórczego rozwoju, wspólnego kreowania sztuki najwyższej wartości. Tak narodziło się AUKSO. Koncertuje w kraju i za granicą , a w historię własną orkiestry wpisana jest jej współpraca z artystami tej miary, co Piotr Anderszewski, Rudolf Barshai, Howard Shelley, Andrzej Bauer, Jerzy Maksymiuk, Mark Minkowski, Jacek Kasprzyk, Daniele Alberti, Kaja Danczowska, Agata Szymczewska, Władysław Kłosiewicz, Janusz Olejniczak, Olga Pasiecznik czy The Hilliard Ensemble.

AUKSO wzrasta sezon po sezonie poszerzając repertuar, powracając w miejsca dobrze znane i przyjmując nowe zaproszenia. Cieszy się coraz większym kręgiem wiernej publiczności i entuzjastów proponowanej przezeń sztuki. Jest jedną z najznakomitszych europejskich orkiestr – wszechstronnym zespołem, który od początku się wyróżniał i mądrze pielęgnując własną indywidualność, w wyraźny sposób zaznacza swoją obecność w życiu kulturalnym Europy.

 

Krzysztof Kobyliński - Charyzmatyczny pianista i kompozytor, pomysłodawca i inicjator festiwalu PalmJazz W Gliwicach. Zorientowany W stronę jazzu, etno i muzyki elektronicznej. Przewodził wielu znanym i cenionym zespołom muzycznym. Artysta tworzy W oparciu o inspiracje z podróży Po całym świecie, łącząc ze sobą elementy różnych kultur. W jego autorskich projektach KK Plus oraz Sessions wzięło udział wielu wybitnych muzyków z całego świata, m.in.: Clarence Penn, Joey Calderazzo, Zbigniew Namysłowski, Fima Ephron, Vladiswar Nadishana, David Kuckermann i inni. Nagrał kilkanaście albumów. Komponował muzykę dla filmu, teatru, a także dla dzieci. Jest laureatem międzynarodowych konkursów fortepianowych i kompozytorskich oraz twórcą CK Jazovia, niekomercyjnego przedsięwzięcia wspierania twórczości artystów muzyków.

 

 

 

 

webmaster: agabaron.pl